top of page
samo tlo.png

Pasy zapięte? Lecimy na spotkanie najjaśniejszych z jasnych gwiazd!

 

Magnificon odwiedzą wyjątkowi artyści z przeróżnych dziedzin: cosplayu, japońskiej muzyki, content creatorzy i specjaliści w dziedzinie Japońskiej popkultury!  

Czekają was fantastyczne koncerty, prelekcje, autografy i spotkania Q&A.

Zobaczcie, kogo będziecie mogli spotkać na Magnificonie tym razem i biegnijcie im na spotkanie! W końcu to własnie oni czynią nasz konwent tak niezwykłym przeżyciem!

yaya-gosc-strona.png

guest of honour

Yaya Han to cosplayerka, projektantka i autorka z 20-letnim doświadczeniem w cosplayu. Stworzyła ponad 400 kostiumów, pojawiła kilku się w amerykańskich programach TV oraz w licznych magazynach i mediach internetowych. Jest też gościnią na setkach wydarzeń na całym świecie. Przez lata swojej działalności Yaya wywarła ogromny wpływ na świat cosplayu i przyczyniła się do jego rozwoju w znaczeniu komercyjnym. Yaya jest pierwszą cosplayerką, która wprowadziła na rynek produkty związane z cosplayem, takie jak tkaniny, lamówki, a nawet maszynę do szycia sygnowaną jej imieniem. Jest również pierwszą, która opisała swoją historię oraz ewolucję współczesnej kultury cosplayu w książce „Yaya Han’s World of Cosplay”.

Będzie jurorką naszych konkursów międzynarodowych, a także z chęcią spotka się z Wami rozdając autografy i odpowiadając na Wasze pytania! 

Yaya Han

Poznaj nasze
GWIAZDY

GOŚCIE MAGNIFICONU

Uptown Cosplay
Uptown Cosplay

Cosplayer

Od 2012 roku Uptown Cosplay czaruje widzów swoim niezwykłym talentem, łącząc w sobie pasję do cosplayu, aktorstwa, tańca i craftu. Ich występy na scenie są pełne życia, a skille lip syncowe są znane na całym świecie. Rozwijają swoją społeczność na social mediach i YouTube, dzieląc się swoimi pracami z fanami na całym świecie.

BACK-ON
BACK-ON

Zespół

To dwuosobowa grupa - KENJI03, który śpiewa i gra na gitarze, oraz TEEDA, raper. Zespół cieszy się ciepłym przyjęciem, występując przed publicznością na całym świecie na różnych konwencjach i wydarzeniach, od USA po Azję, Europę po Amerykę Południową. Do tej pory BACK-ON współpracował i pisał piosenki dla wielu artystów, wśród których znajdują się LISA, Kis-My-Ft2, EXILE SHOKICHI.

Annshella
Annshella

Cosplayerka

Od 2006 roku Annshella doskonali swoje umiejętności cosplayowe. Przez prawie 17 lat dumnie reprezentowała swój kraj w prestiżowych międzynarodowych konkursach, takich jak ECG w 2015 roku i C4 w 2017 roku, zdobywając zwycięstwo w obu, a także na World Cosplay Summit w 2018 roku w Japonii. Jej prawdziwą miłością jest kontakt z publicznością w trakcie występów na scenie.

Kerrigan May
Kerrigan May

Raperka

Pochodząca z Seulu Kerrigan May definitywnie rozświetli naszą scenę swoimi fantastycznymi umiejętnościami rapowania. Kerrigan występowała na najważniejszych hip-hopowych i rozrywkowych eventach, prezentując swoje talenty i brylując w K-popowej branży!

Fate Gear
Fate Gear

Zespół

Steampunkowy zespół prosto z Japonii! ✨ Pod dowództwem założycielki, Capitan Miny, zespół zdobywa międzynarodowe uznanie podbijając sceny na całym świecie, walcząc z wrogami i polując na skarby!

Wønder
Wønder

Wokalistka

Kim jest Wonder? To zakochana w anime ognistowłosa wokalistka – marzycielka! ✨ Niedawno wystąpiła jako solistka i Ambasadorka podczas Anime Symphony – koncercie orkiestry symfonicznej utworów z najznamienitszych japońskich animacji. 🎻 🌟 Po koncercie będzie można spotkać się z artystką na M&G zgarnąć darmowe fanty za hasło podane na jej IG stories! 🎉

Wi Cosplay
Wi Cosplay

Cosplayerzy

Iya i Wojti to małżeństwo cosplayowe, które łącznie ma 30 lat doświadczenia i reprezentowało Polskę na wielu prestiżowych konkursach! Są również jurorami i organizatorami wydarzeń cosplay. Aktywnie angażują się w social media i podczas Magnificonu będą dostępni przy Cosplayowym Punkcie Naprawczym, a dodatkowo Wojti będzie oceniał kategorię Debiut naszego konkursu cosplayowego!

DOE aka Awura
DOE aka Awura

Muzyk

DOE na pewno znacie już z poprzedniej edycji Magni! Jego muza obejmuje różne gatunki, w tym Afro Reggaeton i RnB, ze szczególnym uwzględnieniem kultury K-popu. Jesteśmy pewni, że i tym razem oczaruje naszą publiczność!

Paweł Dybała
Paweł Dybała

Tłumacz

Od dwudziestu lat tłumaczy i koordynuje dział tłumaczeniowo-redakcyjny w wydawnictwie J.P.F., a także prowadzi wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorem publikacji o automatycznym przetwarzaniu humoru przez sztuczną inteligencję oraz polskich przekładów mang takich jak "Fullmetal Alchemist," "Death Note," "Bleach," "One Piece," "One Punch Man," "Berserk," czy "Atak Tytanów."

Blink
Blink

Cosplayerka

Cosplayerka z dziesięcioletnim stażem, zafascynowana efektami specjalnymi, charakteryzacją i wszystkim czego w teorii zrobić się nie da! W zeszłym roku reprezentowała Polskę na finałach Cosplay Central Crown Championships oraz Polymanga Global Easter. W jury zasiadała niejednokrotnie i zawsze chętnie dzieli się wiedzą oraz doświadczeniem.

Noxcraft
Noxcraft

Cosplayer

Cosplayer z ponad dekadą doświadczenia zdobytego zarówno w swoim warsztacie jak i na scenie. W ostatnich latach skupia się na dużych projektach — na własną rękę (European Cosplay Gathering) lub w grupie (Fullmetal Alchemist The Musical). W cosplayu najbardziej docenia kunszt, proces kreacji i kolaborację ze świetnymi ludźmi.

Asayu
Asayu

Cosplayerka

Asayu to cosplayerka, której największa cosplayową pasją są wszelkiego rodzaju eksperymenty i wyzwania. Przykłada ogromną wagę do każdego, nawet najmniejszego detalu. W swoich projektach łączy wiele różnych technik od modelowania i druku 3D, aż po skomplikowane projekty krawieckie czy robienie butów od zera.

Yaya Han
Yaya Han

Cosplayerka

Yaya Han to cosplayerka, projektantka i autorka z 20-letnim doświadczeniem w cosplayu. Stworzyła ponad 400 kostiumów! Przez lata swojej działalności Yaya wywarła ogromny wpływ na świat cosplayu i przyczyniła się do jego rozwoju w znaczeniu komercyjnym.

bottom of page