top of page
samo tlo.png
gicof.png

KONKURS DUETOWY

ELIMINACJE MIĘDZYNARODOWE

Gyeonggi International Cosplay Festival Championship

bg_grey_edited.png

Założenia i forma występu

Konkurs dla duetów z finałem podczas festiwalu BICOF, który odbędzie się w dniach 3-6 października w Bucheon(Korea Południowa). W tym konkursie będą rywalizować drużyny, które zaprezentują na scenie występ trwający do trzech minut. Kostiumy muszą być wykonane przez cosplayerów i również podlegają ocenie. Udział w występie jakichkolwiek osób poza uczestnikami eliminacji (w tym zdalny) jest wykluczony.

Wybrana drużyna z Polski zakwalifikuje się do finału międzynarodowego.
 

Punktacja w konkursie jest rozłożona w następujący sposób: ocena stroju (zgodność z refką i wykonanie) - 50%, ocena występu - 50%. Uczestnicy mogą zdobyć dodatkowe 10% za dobry kontakt z publicznością (kontakt wzrokowy, reakcja widowni na występ, itp.). Zostanie także wskazana jedna drużyna rezerwowa. Pokrycie kosztów podróży do Korei oraz zakwaterowania podczas konkursu jest częścią nagrody dla finalisty. 

Uczestnicy

Uczestnik musi posiadać obywatelstwo polskie lub prawo do stałego pobytu w Polsce, i mieszkać w Polsce od co najmniej trzech lat. Musi także do 2 października 2024 ukończyć 18 lat.

Kostiumy

Kostiumy muszą być wykonane przez uczestników w nich startujących. Muszą bazować na oficjalnych grafikach z dowolnego komiksu/mangi, gry komputerowej/wideo, czy filmu lub serialu animowanego lub live action. Stroje oparte na fanartach lub własnych projektach nie będą przyjęte do tego konkursu.
 
Do eliminacji dopuszczone są kostiumy już prezentowane w innych konkursach, pod warunkiem że od premiery scenicznej upłynął nie więcej niż rok, i nie były używane w finałach turniejów międzynarodowych, ani nie wygrały żadnego konkursu eliminacyjnego do tychże turniejów. Kostiumy, które były prezentowane w eliminacjach, ale nie wygrały, są dozwolone. Stroje wykraczające poza granice dobrego smaku (obraźliwe dla konkretnych osób lub grup, pornograficzne, itp.) nie będą dopuszczone do konkursu.

Zgłoszenia

By wziąć udział w konkursie należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy podlinkowany u dołu strony. Należy zrobić to do dnia 5 maja 2024 do godziny 23:59.

bottom of page