top of page
samo tlo.png
wccs 1.png

KONKURS DUETOWY

ELIMINACJE MIĘDZYNARODOWE

Konkurs na film cosplayowy

bg_grey_edited.png

Czym jest WCCS?

Ta sama organizacja, która stoi za konkursem WCS organizuje towarzyszący imprezie konkurs na cosplayowe wideo! W tym konkursie będą rywalizować drużyny dwuosobowe, a sędziowie będą oceniać krótkie nagrania (do 2 minut 30 sekund), prezentujące występy uczestników. Wybrana drużyna z Polski zakwalifikuje się do etapu międzynarodowego i tam będzie miała szansę wygrać wyjazd do Japonii na tegoroczne finały WCS w roli gościa! A wiecie co jest najlepsze? Nie ma ograniczeń co do tego, czy cosplaye muszą być samodzielnie wykonane, kupione czy wykonane na zamówienie. Liczy się kreatywność i pasja!

Uczestnicy

W konkursie biorą udział drużyny dwuosobowe. Uczestnicy zgłaszający się do WCCS w Polsce muszą posiadać obywatelstwo polskie i do 25 lipca 2024 ukończyć 18 lat. W konkursie mogą także wystartować cudzoziemcy posiadający prawo do stałego pobytu w Polsce i zamieszkujący w Polsce od co najmniej trzech lat, bez względu na to czy ich kraj pochodzenia posiada własne kwalifikacje. Nie mogą oni jednak w takim wypadku zgłosić się do tej edycji WCCS w żadnym innym kraju.

Kostiumy

Uczestnicy mogą wcielić się w postaci z anime, mangi, gier komputerowych/wideo lub tokusatsu. Materiał źródłowy musi być wydany przez japońską firmę, lub w ramach licencji przez taką firmę udzielonej. Stroje obydwojga uczestników muszą pochodzić z tego samego źródła. Cosplaye mogą być wykonane własnoręcznie przez uczestników, z pomocą innych osób, a nawet kupione w sklepie lub wykonane na zamówienie.

Zgłoszenia

By wziąć udział w konkursie należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy podlinkowany u dołu strony. Należy zrobić to do dnia 19 kwietnia 2024 do godziny 23:59.

Wymagane materiały

 1. Wypełniony formularz rejestracyjny

 2. Plik z konkursowym nagraniem wideo

  1. Długość: nie więcej niż 2 minuty 30 sekund

  2. Rozdzielczość: 1920 x 1080 pikseli

  3. Akceptowane formaty: MOV, MP4, AVI, WMV

  4. Dźwięk: stereo, co najmniej 192 kbps

  5. Obraz i dźwięk muszą być zmontowane w jeden plik

 3. Grafiki referencyjne strojów

 4. Zdjęcia uczestników w cosplayu (widok od przodu i od tyłu)

 5. Streszczenie występu

 6. Lista wszystkich kwestii mówionych z rozpiską czasową

 7. Screenshoty z pracy nad montażem (edycja obrazu i dźwięku, efekty wizualne, kolorowanie, itp)

 8. Pliki z muzyką i efektami dźwiękowymi, które weszły w skład ścieżki dźwiękowej konkursowego nagrania, wraz z informacjami o prawach autorskich do każdego z tych utworów

bottom of page