top of page
samo tlo.png
ECC.png

KONKURS SOLOWY

ELIMINACJE MIĘDZYNARODOWE

Europa
Cosplay Cup

bg_grey_edited.png

Forma występu

W tym konkursie oceniana jest prezentacja sceniczna solowa, trwająca najwyżej dwie minuty, przy czym kostium uczestnika musi być wykonany samodzielnie. Udział w występie jakichkolwiek osób poza uczestnikiem eliminacji (w tym zdalny) jest wykluczony.

Wybrany uczestnik z Polski zakwalifikuje się do finału międzynarodowego.
 

Punktacja w konkursie jest rozłożona w następujący sposób: ocena stroju (zgodność z obrazem referencyjnym i wykonanie) - 50%, ocena występu - 50%. Zostanie także wskazany jeden uczestnik rezerwowy. Pokrycie kosztów podróży do Tuluzy oraz zakwaterowania podczas konkursu jest częścią nagrody dla finalisty.

Uczestnicy

Uczestnik musi posiadać obywatelstwo polskie lub mieszkać na stałe w Polsce. Musi także do 29 listopada 2024 ukończyć 18 lat. Osoby, które oceniały już któryś konkurs eliminacyjny do obecnej edycji E2C nie mogą brać udziału w eliminacjach na Magnificonie (ani żadnych innych w tym cyklu E2C).

Kostiumy

Do eliminacji dopuszczone są cosplaye już prezentowane w innych konkursach, pod warunkiem że od premiery scenicznej upłynął nie więcej niż rok, i nie były używane w finałach turniejów międzynarodowych, ani nie wygrały żadnego konkursu eliminacyjnego do tychże turniejów. Cosplaye, które były prezentowane w eliminacjach, ale nie wygrały, są dozwolone. Stroje wykraczające poza granice dobrego smaku (obraźliwe dla konkretnych osób lub grup, pornograficzne, itp.) nie będą dopuszczone do konkursu. 

Zgłoszenia

By wziąć udział w konkursie należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy podlinkowany u dołu strony. Należy zrobić to do dnia 5 maja 2024 do godziny 23:59.

bottom of page