top of page
samo tlo.png

Standard

cosplay

bg_grey_edited.png

Forma występu

W tym konkursie oceniana jest prezentacja sceniczna solowa lub grupowa. Dla solistów limit czasowy występu to 2 minuty, zaś dla grup 5 minut.

Punktacja w konkursie jest rozłożona w następujący sposób: ocena stroju (zgodność z obrazem referencyjnym i wykonanie) - 50%, ocena występu - 50%. 

Uczestnicy

W konkursie może uczestniczyć każdy uczestnik Magnificonu, z wyłączeniem organizatorów.

Kostiumy

Jakikolwiek wykonany samodzielnie przez uczestnika cosplay, bazujący na oryginalnych źródłach - oficjalnych mangach, anime, seriach tv, filmach lub grach video. Strój musi być prezentowany w scenicznym konkursie cosplay po raz pierwszy. Wcześniejsze użycie go w konkursach fotograficznych albo "do pochodzenia" po konwencie nie wyklucza go z konkursu na Magnificonie. Stroje wykraczające poza granice dobrego smaku (obraźliwe dla konkretnych osób lub grup, pornograficzne, itp.) nie będą dopuszczone do konkursu. 


Można wystąpić na scenie w cosplayu wykonanym przez kogoś innego (podarowanym lub kupionym), lub prezentowanym już w konkursie na innym konwencie, jednak taki cosplay nie może być zgłoszony do oceny przez jury.

Zgłoszenia

By wziąć udział w konkursie należy zgłosić się poprzez formularz zgłoszeniowy podlinkowany u dołu strony. Należy zrobić to do dnia 5 maja 2024 do godziny 23:59.

bottom of page